Addingham |
Tony Brady |
|
|
Addingham |
Catherine Jane Coates |
|
|
Addingham |
Michael James Flesher |
|
|
Addingham |
Peter Francis Hindle |
|
|
Addingham |
Alan Howard Jerome |
|
|
Addingham |
Adrian Paul Naylor |
|
|
Addingham |
Natalie Irene Smith |
|
|
Addingham |
Simon Tennant |
|
|
Addingham |
Wes Wilcox |
|
|
Baildon (East) |
Alan Dennis Clubb |
Making A Better Future |
|
Baildon (East) |
Gill Dixon |
|
|
Baildon (North) |
David John Fred Shaw |
|
|
Baildon (North) |
John Keith Turner |
|
|
Baildon (South East) |
Stephen Place |
Independent |
|
Baildon (South East) |
David Malcolm Robertshaw |
|
|
Baildon (South West) |
Vicky Christensen |
Independent |
|
Baildon (South West) |
Joseph Andrew Kean |
Independent |
|
Baildon (South) |
Joe Ashton |
Your Local Community Candidate |
|
Baildon (South) |
Thomas George Sutton |
Better Services for Baildon South |
|
Baildon (West) |
Liz Rowe |
Caring for Baildon |
|
Bingley (Bingley Central & Myrtle Park) |
Abdul Wahid Malik |
Independent |
|
Bingley (Cottingley) |
Christopher Howard Clough |
Conservative |
|
Bingley (Cottingley) |
John Martin Goode |
Independent |
|
Bingley (Cottingley) |
Mohammed Ashraf Miah |
Independent |
|
Bingley (Crossflatts & Micklethwaite) |
Rachael Katharine Drucquer |
Green Party |
|
Bingley (Crossflatts & Micklethwaite) |
John Allan Pennington |
Conservative |
|
Bingley (Crow Nest) |
Dale Barton |
Liberal Democrat and independent |
|
Bingley (Crow Nest) |
John Alexander Brazendale |
People First |
|
Bingley (Eldwick) |
David Heseltine |
Conservative |
|
Bingley (Eldwick) |
Mark Truelove |
Supporting Eldwick on Bingley Town Council |
|
Bingley (Gilstead) |
Helen Owen |
Independent |
|
Bingley (Gilstead) |
Geoff Winnard |
Conservative |
|
Bingley (Lady Lane & Oakwood) |
Stephen John Williams |
Conservative |
|
Bingley (Priestthorpe) |
Ros Dawson |
Independent |
|
Bingley (Priestthorpe) |
Edwina Patricia Simpson |
Independent |
|
Bradford Trident Community Council (Holme Top) |
Balaal Hussain Khan |
Solicitor Advocate |
|
Bradford Trident Community Council (Holme Top) |
Javed Khan |
|
|
Bradford Trident Community Council (Marshfields) |
Shah Mohammad Khokhar |
|
|
Bradford Trident Community Council (Melbourne) |
Sadaqat Ali Khan |
|
|
Bradford Trident Community Council (Parkside) |
Niaz Hussian Ali |
|
|
Bradford Trident Community Council (Ripley) |
Shahzada Meer |
|
|
Bradford Trident Community Council (Woodroyd) |
Satnam Singh |
|
|
Burley |
William Duncan Ault |
|
|
Burley |
Stuart Bottomley |
|
|
Burley |
Vicky Evans |
|
|
Burley |
Bob Felstead |
|
|
Burley |
Jan Lepley |
|
|
Burley |
Bernard Francis Poulter |
Active Resident of Burley-in-Wharfedale |
|
Burley |
Chris Turner |
Green Party |
|
Burley |
Jackie Whiteley |
|
|
Burley |
Mike Wild |
|
|
Clayton (East) |
Faiz Ilyas |
|
|
Clayton (East) |
Jean Pitts |
|
|
Clayton (West) |
John Kenneth Andrew |
|
|
Clayton (West) |
Peter John Green |
|
|
Clayton (West) |
Sharon Gudgeon |
|
|
Clayton (West) |
Gaynor Shutt |
|
|
Clayton (West) |
Carol Ann Thirkill |
|
|
Clayton (West) |
James David Vasey |
The Yorkshire Party |
|
Cullingworth |
Lionel Theodore Ackroyd |
|
|
Cullingworth |
Manu Ahir |
|
|
Cullingworth |
Addi Bostan |
|
|
Cullingworth |
Beverley Yvette Craig |
|
|
Cullingworth |
Mary Julia Galvin |
|
|
Cullingworth |
Mark Gerald Welthy |
|
|
Cullingworth |
Howard William Martin |
|
|
Cullingworth |
Maria Thomson |
|
|
Denholme |
Sue Brazil |
|
|
Denholme |
Chris Cousins |
|
|
Denholme |
Jacqui MacFarlane |
|
|
Denholme |
Daniel James Miller |
|
|
Denholme |
Stephen Richard Nunn |
|
|
Denholme |
Anne Sherriff |
|
|
Denholme |
Hannah Louise Sherriff |
|
|
Denholme |
Julie Marie Wood |
|
|
Harden |
Falak Naz Ahmed |
|
|
Harden |
Gerwyn John Bryan |
|
|
Harden |
Kay Kirkham |
|
|
Harden |
Andrew John MacDonald |
|
|
Harden |
Paul Gerald Sullivan |
|
|
Harden |
Ann Tiziana Taylor |
|
|
Haworth & Stanbury (Haworth - Brow Side) |
James Benjamin Hutton |
|
|
Haworth & Stanbury (Haworth - Mytholmes Side to Changegate) |
Tito Arana |
|
|
Haworth & Stanbury (Haworth - Mytholmes Side to Changegate) |
Peter William Clarke |
|
|
Haworth & Stanbury (Stanbury) |
Jamie Douglas Cooper |
|
|
Haworth & Stanbury (Stanbury) |
Sarah Cotton |
|
|
Haworth & Stanbury (Stanbury) |
Andy Longden |
|
|
Haworth & Stanbury (Stanbury) |
David Michael Armitage Mahon |
|
|
Haworth & Stanbury (Stanbury) |
Trudy May Mahon |
|
|
Haworth & Stanbury (Stanbury) |
Steven Gary Swallow |
|
|
Haworth & Stanbury (Stanbury) |
Bev Underwood |
|
|
Haworth & Stanbury (Stanbury) |
Alan Watts |
|
|
Ilkley (Ben Rhydding) |
Ros Brown |
Green Party |
|
Ilkley (Ben Rhydding) |
Mike Gibbons |
Conservative |
|
Ilkley (Ben Rhydding) |
Christopher Craig Morris |
Conservative |
|
Ilkley (Ben Rhydding) |
Tim Thorpe |
Green Party |
|
Ilkley (North) |
Peter Martin Mate |
Independent |
|
Ilkley (North) |
Penny Paisley |
Conservative |
|
Ilkley (North) |
Mary Joanne Sugden |
Conservative |
|
Ilkley (South) |
Pauline Heather Allon |
Liberal Democrat and independent |
|
Ilkley (South) |
Thomas Robert Franks |
Liberal Democrat and independent |
|
Ilkley (South) |
Mark Frederick Stidworthy |
Liberal Democrat and independent |
|
Ilkley (West) |
Valerie Halton |
Conservative |
|
Ilkley (West) |
Jennifer Anne Souter |
|
|
Ilkley (West) |
Jackie Thompson |
Green Party |
|
Ilkley (West) |
Owen Richard Wells |
Green Party |
|
Keighley (Bogthorn and Exley) |
Martin Walker |
Independent |
|
Keighley (Bracken Bank & Ingrow) |
Samuel Howard Fletcher |
Keighley Civil Parish Independent |
|
Keighley (Bracken Bank & Ingrow) |
Chris Herd |
Independent |
|
Keighley (Bracken Bank & Ingrow) |
Barry Kenneth Thorne |
Labour |
|
Keighley (Fell Lane and Westburn) |
Julie Adams |
Independent |
|
Keighley (Fell Lane and Westburn) |
Joshua Mabson Clarkson |
Labour |
|
Keighley (Fell Lane and Westburn) |
Phillip Edward Shaw |
Labour |
|
Keighley (Guardhouse) |
Emanuele Aurelio Bernardini |
Labour |
|
Keighley (Highfield) |
Amjid Nazir Ahmed |
|
|
Keighley (Highfield) |
Chouhdry Amjad Mahmood |
Independent |
|
Keighley (Knowle Park) |
Nasar Ali |
Labour |
|
Keighley (Lawkholme and Showfield) |
Javaid Akhtar |
Labour |
|
Keighley (Lawkholme and Showfield) |
Abdul Shohid |
Labour |
|
Keighley (Laycock and Braithwaite) |
John Stevens Kirby |
Independent |
|
Keighley (Long Lee and Parkwood) |
Chris Graham |
Independent |
|
Keighley (Long Lee and Parkwood) |
Leanne Wrench |
Independent |
|
Keighley (Morton & Sandbeds) |
Christine Ann Chapman |
Independent |
|
Keighley (Morton & Sandbeds) |
Micheal Anthony Westerman |
Independent |
|
Keighley (Oakworth) |
Peter Allan Gilchrist Corkindale |
Independent |
|
Keighley (Oakworth) |
Mark Bernard Curtis |
|
|
Keighley (Oakworth) |
Luke Edward Anthony Joseph Maunsell |
|
|
Keighley (Riddlesden and Stockbridge) |
Michelle Shaw |
Independent |
|
Keighley (Riddlesden and Stockbridge) |
Andrea Catherine Elizabeth Walker |
Independent |
|
Keighley (Riddlesden and Stockbridge) |
Sohail Zubair |
Labour |
|
Keighley (Spring Gardens and Utley) |
Clare Alison Abberton |
Independent |
|
Keighley (Spring Gardens and Utley) |
Shazad Mahmood |
Independent |
|
Keighley (Spring Gardens and Utley) |
Anayat Mohammad |
Labour |
|
Keighley (Town) |
Mohammed Nazam |
Independent |
|
Keighley (Woodhouse and Hainworth) |
Samantha Louise Cooper |
Labour |
|
Keighley (Woodhouse and Hainworth) |
Mick Dowse |
Independent |
|
Menston |
Peter Finlay |
|
|
Menston |
Gordon Shields Metcalfe |
|
|
Menston |
Philip Fenwick Moore |
|
|
Menston |
Jamie Luke Needle |
|
|
Menston |
Dale Smith |
|
|
Menston |
Anne Goodith White |
|
|
Menston |
Joanne Margaret White |
|
|
Oxenhope |
Michelle Ann Dawson |
|
|
Oxenhope |
Ken Eastwood |
|
|
Oxenhope |
Karen Lesley Faulkner |
|
|
Oxenhope |
Robert George Goulding |
|
|
Oxenhope |
Peter McManus |
|
|
Oxenhope |
Chris Pawson |
Independent |
|
Sandy Lane |
Mike Craft |
|
|
Sandy Lane |
Tim Grace |
|
|
Sandy Lane |
Sughra Nazir |
|
|
Sandy Lane |
Bev Porter |
|
|
Silsden (Inner) |
Richard Barton |
Independent |
|
Silsden (Inner) |
Bob Davis |
Independent |
|
Silsden (Inner) |
Darren Paul Edwards |
Hard Working Volunteer of Silsden |
|
Silsden (Inner) |
Owen Michael Goodall |
Independent |
|
Silsden (Inner) |
David Andrew Loud |
|
|
Silsden (Inner) |
Michael O`Dwyer |
|
|
Silsden (Inner) |
David Rushworth |
|
|
Silsden (Inner) |
Caroline Whitaker |
|
|
Silsden (Inner) |
Rebecca Ann Whitaker |
|
|
Silsden (Inner) |
Mark Ashley Wogden |
|
|
Silsden (Outer) |
Adrian Paul Naylor |
|
|
Silsden (Outer) |
Lawrence Walton |
Independent |
|
Steeton with Eastburn (Eastburn) |
Pauline Gill |
|
|
Steeton with Eastburn (Eastburn) |
Tessa Caroline Mounsey |
|
|
Steeton with Eastburn (Steeton) |
Pam Blagden |
|
|
Steeton with Eastburn (Steeton) |
Diane Rose Danby |
Resident of Steeton with Eastburn |
|
Steeton with Eastburn (Steeton) |
Roger Charles Lambert |
|
|
Steeton with Eastburn (Steeton) |
David Michael Mullen |
|
|
Steeton with Eastburn (Steeton) |
Susan Barbara Thompson |
|
|
Steeton with Eastburn (Steeton) |
John James Weller |
|
|
Steeton with Eastburn (Steeton) |
David Alan West |
|
|
Wilsden (Wilsden) |
Peter William Allison |
|
|
Wilsden (Wilsden) |
Jane Elizabeth Callaghan |
|
|
Wilsden (Wilsden) |
Tony Caunt |
|
|
Wilsden (Wilsden) |
John Trevor Dufton |
|
|
Wilsden (Wilsden) |
Lucy Hannah Golton |
|
|
Wilsden (Wilsden) |
Peter Michael Ketley |
|
|
Wilsden (Wilsden) |
David Melvin Overend |
|
|
Wilsden (Wilsden) |
John Turton |
|
|
Wrose |
Dave Jessop |
|
|
Wrose |
Gillian Thorne |
|
|